EQUIPS ICE

Prova

Els Equips ICE de la UdL es defineixen com a grups de treball constituïts per professorat provinent de diferents nivells educatius, des de l’educació Infantil fins a la formació superior universitària; un professorat pluri-disciplinar i pluri-nivell que treballa sobre una determinada àrea del coneixement amb l’objectiu de contribuir a la formació permanent i a la millora de la tasca docent, que ha de revertir finalment en els alumnes de primària i secundària, futurs estudiants universitaris.


Així, els Equips ICE tenen com a objectiu comú la innovació docent i la formació permanent del professorat per la millora de la seva tasca docent. Aquest eix central s’estructura a l’entorn de dues actuacions bàsiques:


a) Autoformació col·lectiva, aprofitant l’experiència i el gran ventall de recursos que cadascun dels membres pot aportar a l’equip, així com les accions de recerca educativa que tant individualment com col·lectivament duen a terme.


b) Disseny i participació en activitats de formació permanent, com elaboració de materials, organització de cursos de formació, jornades, conferències, tallers, trobades pedagògiques, intercanvis d’experiències, taules rodones i tasques de supervisió docent, proposta i avaluació de metodologies...

 

La normativa que regula el funcionament i les funcions dels equips ICE, així com les diferents convocatòries anuals es troben en  aquest enllaç

 


 

 

Registre dels equips ICE - Curs 2019-20

 

Equip ICE

Coordinador/a

ALMIA-Educativa (Prim-Sec)

Isabel del Arco (docent UdL)

Altes capacitats

Rosa Maria Garzón i Letícia Benedí (docents i psicopedagoga)

Anglès a Secundària

Montse Irun (docent Sec - UdL)

Aprenentatge basat en projectes a l'FP (ABP)

Nicolau Gadeano (inspector)

Aprenentatge Servei i Pedagogia de la Transformació "Cafès ApS"

Joan Dalmau (docent)

Clàssiques (Secundària)

Pilar Ribes (docent)

Coeducació

Yolanda Bardina i Cristina Rodríguez

Comunitat i Família (Prim-Sec‐Externs)

Bartomeu Buira (docent)

Comunitats d’Aprenentatge

Helena Tamames i Noèlia Marín (docents)

Corrandescola Ponent

Albert Palau Subirà

Didàctica de les Matemàtiques - Lleimat (Prim-Sec)

M.Alba Carrasco Mallol i Mònica Cardona (docents)

Dislèxia

Lourdes Llovera i Carme Badia (docents)

Educació i Mindfulness

Antonieta Aldabó (docent)

Educació, Estadística i Probabilitat (GREEP)

Assumpta Estrada (docent UdL)

Educació Infantil

Montse Cortadellas (docent)

Escolta’m

Glòria Farré i Àngels Morera (docents)

Filosofia per a nens/es / Comunitat de Recerca de Ponent

Antònia Guillaumet (docent)

FOL a Secundària

Ma. Carmen Gutiérrez.

Geografia en Xarxa (Sec‐UdL)

Montse Guerrero (docent UdL)

Glòria Garcia (docent)

Gestions Creatives

Pepa Valls (docent UdL)

Implementació i difusió de l’emprenedoria a l’FP

Lluís Herrera (docent)

L’anglès va de debò. Projecte educatiu

Laura Gabernet

Llengua i Literatura castellanes (Sec‐UdL)

Antoni Not (docent) i Rosa Mateu (docent UdL)

Llengua i Literatura catalanes (Sec‐UdL)

Roser Jurado (docent) i Jordi Suïls (docent UdL)

Museus i Biblioteques

Nayra Llonch

Orientació Professional

Sofia Isus i Andreu Curto (docents UdL)

Serveis Socioculturals i a la Comunitat de Formació Professional

 

Josefina Minguell

Les STEAM, el motor del canvi (Sec)

Esther Pintó  (docents)

Visual i Plàstica

Núria Costa i Núria Guiteras (docents) 

 

 

 

EQUIPS ICE QUE HAN ACABAT ELS SEU PROJECTE 

 

Equip ICE

Activitats realitzades

Coordinador/a

Innovació Educativa InnoEdLleida

 (Baixa 2019)

Jornada: "Ets un/a docent innovador/a?"

Jornada: Xarxa Transformadora de

l’educació a les terres de ponent

Mònica Buj

(docent)

 

Economia Social i Solidària

 (Baixa 2019)

 

Pere Enciso

(docent UdL)

Tecnologia, programació i robòtica (Secundària)

 (Baixa 2019)

Tecnologia, programació i robòtica
(Secundària)

Lluís Gràcia (docent) i

Sílvia Faus (docent)

Aprenentatge integrat de continguts en

llengua estrangera(AICLE): anglès (CLIL) i

francès (ÉMILE) a la FP   (Baixa 2018)

 

Estefania Pedrós

Ciència a l'escola

 (Baixa 2018)

Xerrada amb Carme Alemany

Fanny Majó

Didàctica de les Ciències Socials   (Baixa 2018)

 

Imma Sánchez

Família professional d’informàtica i comunicacions

(Baixa 2018)

Formació teoricopràctica

en el desplegament d’aplicacions

i seguretat de la informació

Rafa Castaño

Ferran Gutiérrez

Impuls a les TAC a l’aula

(Baixa 2018)

 

Joan J. Vitores

Anglès a primer cicle

d’educació infantil (0-3)

 (Baixa 2018)

Materials elaborats 

Mònica Berenguer